Strona główna
 
Galeria
 
Ogólnodostępne kuchnie
 

Nasz Ośrodek
"z lotu ptaka"

 
Jarosławiec
 
Kontakt
 

Jarosławiec (kaszb. Jôrosławc, niem. Jershöft) - wieś w północnej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim, położona w zachodniopomorskiem, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.

Położenie

jarosławiec

Jarosławiec jest wsią rybacką i rekreacyjno-wypoczynkową położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na wschodnim krańcu Zatoki Pomorskiej, na Przylądku Jarosławieckim. Leży między miejscowościami Wicko Morskie i Darłowo (11 km na północ od drogi wojewódzkiej nr 203, łączącej Koszalin i Darłowo z Ustką), na zachód od jeziora Wicko.

Turystyka

Do 2008 r. wybrzeże stanowiły kamieniste i piaszczyste plaże. Na początku 2009 r. zakończyły się prace, wykonane na części terenu, położonego w okolicy przystani morskiej, które polegały na wykonaniu ostrogi palowej, opaski z gwiazdoblokami mającej zabezpieczać brzeg oraz refulacji. Uzupełniono także piasek, którego 10 tys. m3 przywieziono z Ustki.

Miejscowość otaczają sosnowe lasy (m.in. sosna czarna, modrzew, daglezja). Przeważa roślinność wydmowa (m.in. mikołajek nadmorski). Brzegiem, na odcinku ok. 2 km, ciągną się klify dochodzące do 45 m wysokości. W Jarosławcu znajduje się latarnia morska z 1829 r. (przebudowana w 1902 r.) o wysokości 33,3 m. Jej światło można dostrzec z odległości 24 mil morskich. Można również skorzystać z rejsu łodzią z niewielkiej przystani morskiej. Niedaleko miejscowości znajdują się również jeziora takie jak: Kopań i Wicko. Kopań jest dostępny dla turystów od strony miejscowości Wicie, trzeba jednak przejść ok. 6 km plażą. We wsi znajduje się kościół.

Od 2008r. dla wczasowiczów dostępny jest aquapark.
 
Źródło: Wikipedia.pl

Po szczegóły zadzwoń: 692-619-630
lub napisz: biuro@jaroslawiecpokoje.pl

 
Radosław Piestrzeniewicz jaroslawiecpokoje.pl '2015